جمعه 15 خرداد 1383

رويتر به نقل از شيرين عبادي: آمريكا نمي‌تواند يك جامعه‌ي تكثرگرا را به عراق تحميل كند، ايسنا

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس سياسي خارجي - ايران در جهان
خبرگزاري رويتر به نقل از شيرين عبادي گزارش داد: آمريكا نمي‌تواند يك جامعه‌ي تكثرگرا را به عراق يا هر نقطه‌ي ديگري در خاورميانه تحميل كند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين خبرگزاري انگليسي در ادامه به نقل از شيرين عبادي، برنده‌ي جايزه‌ي صلح نوبل كه در يك كنفرانس خبري سخن مي‌گفت، گزارش داد: مي‌توانيم يك مسلمان باشيم و هم‌زمان از دموكراسي و حقوق بشر بهره‌مند باشيم.
در ادامه‌ي اين گزارش به نقل از وي آمده است: دموكراسي يك فرايند تاريخي است كه نمي‌تواند از خارج تحميل شود و دولت جديد عراق بايد خود مشروعيتش را كسب كند.
اين خبرگزاري انگليسي همچنين به نقل از شيرين عبادي گزارش داد: دموكراسي هديه‌اي براي تقديم كردن به يك ملت نيست، هنگامي كه بر سر ملتي بمب انداخته مي‌شود، دموكراسي را نمي‌توان به آن تحميل كرد.
وي افزود: بنابراين اگر آمريكا يا هر كشور ديگري تصميم بگيرد كه در فرايند ايجاد دموكراسي شركت كند، راه انجام چنين امري حمله‌ي نظامي نيست.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

اين برنده‌ي جايزه‌ي صلح نوبل گفت: من اميدوار بودم كه صدام را خود مردم عراق سرنگون كنند و نه به نيروهاي خارجي و بدون موافقت سازمان ملل.
عبادي در پاسخ به سوالي درباره‌ي رسوايي آمريكا در زندان ابوغريب تاكيد كرد: آمريكا يك جامعه‌ي متمدن است بنابراين من از خود مي‌پرسم كه چگونه اين كشور مي‌تواند چنين اعمالي را تحمل كرده و آنها را توجيه نمايد.

دنبالک:
http://khabarnameh.gooya.com/cgi-bin/gooya/mt-tb.cgi/8523

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'رويتر به نقل از شيرين عبادي: آمريكا نمي‌تواند يك جامعه‌ي تكثرگرا را به عراق تحميل كند، ايسنا' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016