پنجشنبه 17 ارديبهشت 1383

تکذيب برنامه خانم شيرين عبادي براي ديدار با رئيس جمهوري و اعضاي کابينه دولت آمريکا، راديو فردا

شيرين عبادي، برنده جايزه صلح نوبل، به دعوت شماري از دانشگاههاي آمريكا و نهادهاي مدافع حقوق بشر، به آمريكا رفته است و قرار است در سخنرانيهايي به مساله حقوق بشر در ايران بپردازد. همزمان با سفر خانم عبادي، خبرگزاري فرانسه به نقل از محمد علي دادخواه، وكيل دادگستري و همكار خانم عبادي، ديروز با انتشار خبري اعلام كرد كه شيرين عبادي با برخي از اعضاي كابينه آقاي بوش ديدار خواهد كرد، اما آنطور كه آقاي دادخواه امروز سه شنبه به راديو فردا گفت، ديدار با مقامهاي رسمي آمريكا به هيچ وجه در برنامه سفر خانم عبادي پيش بيني نشده است.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

محمد علي دادخواه (حقوقدان، تهران): چند خبر گزاري خارجي راجع به سفر خانم شيرين عبادي به آمريكا با من مصاحبه داشتند.
من به همگي آنها اعلام داشتم سفر خانم عبادي براي تعقيب اهداف حقوق بشر است و به دعوت و اصرار چند دانشگاه به عمل آمده و در برنامه ايشان هيچ پيش بيني در خصوص ملاقات با رئيس جمهوري آمريكا و يا ساير اعضاي دولت جرج بوش يست.

و خوشبختانه روزنامه وقايع اتفاقيه صحت اين موارد را در صفحه دوم امروز سه شنبه 15 ارديبهشت نوشته است و من فكر مي كنم اين موارد به اشتباه انتشار يافته . ضمن اينكه خبرگزاري فرانسه با من تماس گرفت و اعلام كرد كه در ترجمه متن اشتباهي رخ داده. در هر صورت مطالبي كه حاكي از ملاقات ايشان باشد، از ناحيه من اعلام شده، فاقد صحت است.

دنبالک:
http://khabarnameh.gooya.com/cgi-bin/gooya/mt-tb.cgi/7291

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'تکذيب برنامه خانم شيرين عبادي براي ديدار با رئيس جمهوري و اعضاي کابينه دولت آمريکا، راديو فردا' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016