سه شنبه 5 خرداد 1383

دختر سيامك پورزند در نامه سرگشاده اي خواستار انتقال پدرش به كانادا شد، راديو فردا

سيامك پورزند روز يكشنبه در يكي از بيمارستانهاي تهران تحت عمل جراحي قرار گرفت. خواهر سيامك پورزند به خبرگزاري دانشجويان ايران گفته است طبق تشخيص پزشكان آقاي پورزند روز گذشته از ناحيه ستون فقرات مورد عمل جراحي قرار گرفت كه خوشبختانه عمل موفقيت آميز بوده و خطر رفع شده است. به لحاظ مشكلات قلبي وي هم اكنون در بخش CCU بستري است. وي اظهار اميدواري كرده است كه با بهبود وضعيت جسمي سيامك پورزند وي طي روزهاي آينده از بخش مراقبتهاي ويژه به بخش عمومي منتقل مي شود. ليلي پورزند، دختر روزنامه نگار زنداني در تهران، با تهيه دادخواستي خواستار آزادي فوري پدرش شده است. وي از دولت كانادا و نيز سازمانهاي بين المللي درخواست كمك كرده تا بتواند با انتقال سيامك پورزند به كانادا وي را تحت مراقبتهاي پزشكي ويژه قرار دهد.
مريم اقوامي (راديو فردا): ليلي پورزند، دختر سيامك پورزند كه در تورانتو زندگي مي كند، با تهيه دادخواستي مبني بر تشريح وضعيت نابهنجار سلامت پدر خود خواستار آزادي فوري و سفر وي به كانادا شده است. وي در اين دادخواست كه رونوشتي از آن به كميسيون حقوق بشر سازمان ملل، سازمان عفو بين الملل، انجمن قلم كانادا و نيز بيل گراهام، وزير امور خارجه اين كشور ارسال شده است، مي نويسد: بخش عمده اي از بيماريهاي سيامك پورزند به طور مستقيم و يا غير مستقيم در شرايط دشوار زندان تشديد شده است و زنده ماندن او به دسترسي به مراقبتهاي پزشكي فوري بستگي دارد. ليلي پورزند كه اخيرا در جلسه سالانه سازمان عفو بين الملل كانادا در مورد وضعيت پدر زنداني خود سخنراني كرده و خواستار كمك جامعه بين المللي براي آزادي و درمان فوري پدرش شده است، در گفتگويي با راديو فردا در اين مورد مي گويد:

ليلي پورزند: هفته گذشته جلسه عمومي عفو بين الملل Amnesty International كانادا در اوتاوا برگزار مي شد، حدود سيصد تا چهارصد نفر از اعضاي Amnesty از سراسر كانادا در اين جلسه حضور داشتند. من توسط يكي از ايرانيان مقيم ونكوور كه عضو Amnesty هستند به نام آقاي فرهاد صوفي به اين مراسم دعوت شدم و طي قراري كه گذاشتند، coordinator ايران و سوريه، قرار شد من در مورد وضعيت پدرم سيامك پورزند صحبتي كنم، petition را كه آماده كرده بودم دست به دست در جلسه بچرخانند و همگي امضا كنند. برنامه بسيار موفقي بود، در طي ده دقيقه صحبتي كه من داشتم از background فرهنگي پدرم صحبت كردم و وضعيتي كه در دوسال و نيم گذشته در زندانهاي مختلف و ناشناس ايران گرفتار بودند و از وضعيت اورژانس فعليشان صحبت كردم، در حالت وخيمي هستند و احتياج به عمل جراحي دارند. petition را همگي امضا كردند و همگي دوست داشتند كه كمكي كنند. آقاي الكس نيو، رئيس Amnesty International كانادا هم ايشان خودشان با من دست دادند و با حالت بسيار احساسي و آشفته در مقابل همه حضار اعلام كردند كه هر كمك و كاري كه از دست آنها بر بيايد، براي پدر من انجام خواهند داد. اين petition به زودي به دست وزير امور خارجه كانادا، سازمان ملل، Pen Canada نماينده مجلس منطقه زندگي من و همچنين Amnesty International خواهد رسيد.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

م . ا : شما درخواست خاصي از دولت كانادا كرديد؟

ليلي پورزند: agenda ما پافشاري بر اين بود كه دولت كانادا با دولت ايران مذاكره اي كنند مبنا بر اين كه پدر من به كانادا منتقل شوند براي ادامه درمانشان، چرا كه وضعيت ايشان ايجاب مي كند كه ايشان در كنار خانواده شان باشند و از آنجايي كه من به عنوان شهروند كانادايي تنها فرد خانواده هستم كه امكان اين را دارم كه از ايشان مراقبت كنم، بهترين موقعيت است كه من بتوانم اين وظيفه را در مقابل پدرم انجام دهم و پرستاري ايشان را به عهده بگيرم.

م . ا : روز گذشته سيامك پورزند كه به بيمارستان مهراد منتقل شده است، تحت عمل جراحي ستون فقرات قرار گرفت و در حال حاضر در بخش مراقبتهاي ويژه به سر مي برد.

دنبالک:
http://khabarnameh.gooya.com/cgi-bin/gooya/mt-tb.cgi/8129

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'دختر سيامك پورزند در نامه سرگشاده اي خواستار انتقال پدرش به كانادا شد، راديو فردا' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016